Haber

Son Dakika…. Erdoğan’dan muhalefete sert tepki: Onları siyasi ölüye çevireceğiz!

Sultanahmet Camii Ramazan Bayramı’nın ilk gününde ibadete açılacak

FLAŞ HABER:Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Sultanahmet Camii’nin açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacağını söyleyen muhalefete sert tepki gösteren Erdoğan, “Muhalefete gelince Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldırır, 14 Mayıs onların sonu olmalı. .Kardeşlerim tabi ‘yuh’ yetmez, gece gündüz çalışıp onları siyasete kazandıracağız.” söz konusu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Çok farklı bir yerdeyiz ve bu yerdeki Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Anlamlı bir günde bu onarım çalışmalarını tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz ve bugün Cuma’ya denk gelen Ramazan Bayramı münasebetiyle ortada iki bayram yaşadık.

Bugün Cuma namazımızı Sultanahmet Camii’nde eda ettik.

Sultanahmet Camii, İstanbul’un en nadide simgesidir. İstanbul’un merkezindeki bu alanı korumamız lazım. Yadigarları korumak, yaşatmak ve yaşatmak hepimizin en önemli görevidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan MUHALEFETE CEVAP!

Başta Sayın Bakanım olmak üzere bu güzel çalışmada emeği geçen herkesi milletim adına kutluyorum. Sultanahmet Camii, İstanbul’un en değerli simgelerinden biridir, hatta belki de ilkidir. Burası sadece bir cami değil, medresesiyle, köşküyle, arastasıyla, hamamıyla, şadırvanıyla, şadırvanıyla ve birçok birimiyle kelimenin tam anlamıyla bir külliyedir. İstanbul’un merkezi olan bu bölgenin kuruluş bütünlüğünü korumamız gerekiyor. Yadigarı eserlere sahip çıkmak hepimizin en önemli görevidir. Muhalefet ne diyor, gelince Diyanet’i kaldıracaklar. İnanç yerine başkanlık denen bir şey kuracaklardı.

“BUNU SİYASİ HALE GETİRECEĞİZ”

Yuh yetmez, 14 Mayıs’a kadar gece gündüz demeden çalışıp siyasi cesetlere çevireceğiz. Terör örgütüyle kol kola olanlardan başka bir şey beklenebilir mi? 14 Mayıs onların sonu olmalı. Hükümetlerimiz döneminde sınırlarımızın içinde ve dışında atalarımızın emanetlerine sahip çıktık.

KAYNAK: HABER7

korgunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu