Yaşam

Size Dolu Dolu Renk ve Lezzetlerle İtalya’da Seyahat Ediyormuş Gibi Hissettirecek Filmler

Ekonomiden nereye gidilir diye merak ediyorsanız, ekrandan ülke gezmiş gibi hissedeceğiniz İtalyan sinemalarını sizler için derledik.

Venedik, Roma, Toskana ve İtalya’nın daha saklı kıyıları. Renkli bir tura hazır olun!

İyi seyirler.

Sıralama IMDb puanına göre yapılmıştır.

13. Ye, Dua Et, Sev (2010)

İmdb: 5.8

Özet: Evli bir bayan, evliliğinin gerçekte ne kadar mutsuz olduğunu ve hayatının farklı bir yöne gitmesi gerektiğini fark eder. Acı dolu bir boşanmanın ardından ‘kendini bulmak’ için dünya çapında bir yolculuğa çıkar. Sinemada Roma ve Napoli terazidedir.

Oyuncular:Julia Roberts, Richard Jenkins, Javier Bardem

Müdür:ryan murphy

12. Turist (2010)

İmdb: 6

Özet: Film, kırık bir kalbi onarmak için İtalya’yı ziyaret eden Amerikalı bir turist olan Frank’in etrafında dönüyor. Elise ise isteyerek yolunu kesen inanılmaz bir hanımefendi. Kendinizi Venedik’te hissedeceksiniz.

Oyuncular:Angelina JolieJohnny DeppTimothy Dalton

Müdür:Florian Henckel von Donnersmarck

11. Roma’ya Sevgilerle (2012)

İmdb: 6.3

Özet: Roma’nın bazı ziyaretçilerinin ve sakinlerinin hayatları ve aşkları, maceraları ve çıkmaz sokaklarıyla dolu bir sinema. Amerikalılar ve İtalyanların her zaman çatışan hayatlarına hazır olun!

Oyuncular:Woody Allen, Alec Baldwin, Roberto Benigni

Müdür:Woody Allen

10. Sen Benimsin (2015)

İmdb: 6.4

Özet:Ünlü bir rock yıldızının erkek arkadaşıyla İtalya’da yaptığı tatil, eski bir arkadaşı ve kızının beklenmedik ziyaretiyle bozulur.

Oyuncular:Tilda Swinton, Ralph Fiennes, Dakota Johnson

Müdür:Luca Guadagnino

9. Melekler ve Şeytanlar (2009)

İmdb: 6.7

Özet: Harvard ilahiyatçısı Robert Langdon, kilisenin en önemli günlerinden birinde bir cinayeti çözmek ve Vatikan’a karşı bir terör eylemini önlemek için bir nükleer fizikçiyle iş birliği yapar. Diğer renkli İtalyan filmlerinden farklı olsa da Vatikan’ın karanlık dünyasını göreceksiniz.

Oyuncular:Tom Hanks, Ewan McGregor, Stellan Skarsgard

Müdür:Ron Howard

8. Toskana Güneşinde (2003)

İmdb: 6.7

Özet: Yeni boşanmış bir avukat ve yazar, hayatını değiştirmek ve yeni bir hayata başlamak için isteksizce Toskana’da bir villa satın alır. Sinema, Frances Mayes’in romanından uyarlanmıştır.

Oyuncular:Kate Walsh, Lindsay Duncan, Raoul Bova

Müdür:Audrey Wells

7. Serseri Madenler (2010)

İmdb: 7.2

Özet: Cantone ailesi, İtalya’nın güneyinde bir makarna fabrikasına sahip varlıklı bir ailedir. Ailenin oğlu Tommaso, Roma’daki okulunu bitirir ve haber vermek için bütün aileyi bir sokağa getirir. Film İtalya’nın Lecce bölgesinde geçiyor.

Oyuncular:Riccardo Scamarcio, Nicole Grimaudo, Alessandro Preziosi

Müdür:Ferzan Özpetek

6. Karşı Pencere (2003)

İmdb: 7.2

Özet: Muhasebeci Mezarlıkta çalışan bir adamla evli olan Giovanna, zamanla yan komşusuna aşık olur. Yaşlı bir adamdan öğrendikleri, işleri uygun şekilde zorlaştırır. Roma’da geçen film, Oscar’larda beş farklı kategoride aday gösterildi.

Oyuncular:Giovanna Mezzogiorno, Raoul Bova, Massimo Girotti

Müdür:Ferzan Özpetek

5. Yetenekli Bay Ripley (1999)

İmdb: 7.4

Özet: Tom Ripley, 1950’lerin sonlarında New York’ta yaşayan başarısız bir gençtir. Güçlü ve şımarık milyoner, playboy Dickie Greenleaf’i geri alması için İtalya’ya gönderilir. Ancak iş başarısız olunca işler karışır.

Oyuncular:Matt Damon, Jude Law, Philip Seymour Hoffman

Müdür:Anthony Minghella

4. Postacı (1994)

İmdb: 7.8

Özet: Sıradan bir İtalyan postacı, ünlü bir şaire posta teslim ederken şiiri sevmeyi öğrenir ve ardından yerel sevgilisi Beatrice’i etkilemek için şiiri kullanır. Sicilya plajları sizi etkileyecek!

Oyuncular:Massimo Troisi, Maria Grazia Cucinotta, Philippe Noiret

Müdür:Michael Radford

3. Beni Adınla Çağır (2017)

İmdb: 7.8

Özet: 1980’lerin İtalya’sında, on yedi yaşındaki bir öğrenci ile babasının araştırma görevlisi olarak tuttuğu yaşlı adam arasında bir aşk ilişkisi filizlenir. Film Lombardia’da çekildi.

Oyuncular:Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg

Müdür:Luca Guadagnino

2. Roma Tatili (1953)

İmdb: 8

Özet:İtalya hakkında en kült filmlerden biri… Canı sıkılan ve içine kapanan bir prenses, koruyucularından kaçar ve Roma’da Amerikalı bir gazeteciye aşık olur.

Oyuncular:Gregory PeckAudrey HepburnEddie Albert

Müdür:William Wyler

1. Hayat Hoş (1997)

İmdb: 8.6

Özet: Açık fikirli bir Yahudi aile Holokost’un kurbanı olduğunda, baba oğlunu kamplarının etrafındaki tehlikelerden korumak için harika bir irade, mizah ve hayal gücü karışımı kullanır. Toskana bölgesini izleyeceğiniz sinemanın hüzünlü konusu olsa da yine İtalyan sinemasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Oyuncular:Roberto Benigni, Horst Buchholz, Marisa Paredes

Müdür:Roberto Benigni

kadisehri-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu