Haber

Önder Erdoğan ses getirecek seçimi iddia ediyor

Flaş Haber… 14 Mayıs’ta gerçekleşecekCumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerine kısa bir süre kala Önder Recep Tayyip Erdoğan; kanal 7 Avrupa,TRT Türk, ATV Europe, Euro D, Euro Star ortak canlı yayınlarında gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“(Sağlık) Çok iyiyim. O günden sonra programlarımı meydanlarda yaptım. Bunların en değerlisi Ankara programıydı.

Durmadan yola devam ettik. Onlar bir yerlerde bizim güç kaynağımız.

3 milyon 300 bin yabancı seçmen statüsünde vatandaşımız var. Yurt dışında 4 bin 469 sandık kurulacak. Yurtdışı temsilciliklerde bu süreç 9 Mayıs’ta sona erecek. Mayıs ayında gümrük kapılarında bitecek. Vatandaşlarımın oy haklarını hızla ortadan kaldıracak ve vatandaşlarımız oy kullanabilecek.

Yurtdışındaki vatandaşlarımızdan bize gelen ilk soru “Oy kullanma hakkımız ne zaman olacak?” oldu. Ben de merak etme, bu işi çabucak hallederiz dedim. Diğer hükümetler, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı ancak dövize ihtiyaç duyduklarında hatırladılar. Onlara oy hakkı verdik.

“14 MAYIS’TA YENİ BİR REKOR KIRACAĞIMIZA İNANIYORUM İNŞALLAH”

Seçimlere katılım oranı bir yılda yüzde 36’ya, ardından yüzde 40’a ulaştı. 2018 seçimlerinde bu oran yüzde 50’yi geçti. Son 21 yılda oy kullanmanın yanı sıra hayal bile edilemeyecek birçok adım attık. Teknolojinin imkanlarını kullanarak vatandaşlarımın elektronik ortamda işlemlerini kolaylaştırdık.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için pasaport harçlarını yarı yarıya indirdik. Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızın araçlarının ülkemizde kullanım sürelerini 2 yıla çıkardık. Muhalefet bugüne kadar ne yaptı? Birçok adım attık. Vatandaşlarımız 177 merkez ve 46 gümrük kapısında oy kullanabilecek.

Son 21 yılda daha önce hayal bile edilemeyecek birçok adım attık. Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızın araçlarını sınırlar içinde kullanma sürelerini 2 yıla çıkardık.

Şimdi de sandığı vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz. 14 Mayıs’ta yeni bir rekor kıracağımıza inanıyorum.

DEPREM YARALARI SARILDI

Azerbaycan ‘1000 kalıcı ev yapmak istiyorum’ dedi. Dün temellerini attık. Dünyanın dört bir yanından vatandaşlar yardıma koştu. Bu yapılanları asla unutmayacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız.

AFAD Kızılayımız bu süre zarfında çok çalıştı. Arama kurtarma ekipleriyle çok iyi diyalogları oldu. Tabii ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum.

14 köy evini sahiplerine teslim ettik. Bizim için önemli olan bu alanlarda kalıcı konutların bir an önce yapılmasıdır. Hatay’da demir çelik hastane üretimi var. 3-6 ayın ortasında bu hastaneleri bitirip insanımızın hizmetine sunacağız.

Türkiye’nin gücü arttıkça vatandaşlarımızın prestiji de artıyor. Vatandaşlarımdan güçlerini en iyi şekilde kullanmalarını rica ediyorum. 14 Mayıs bu açıdan çok değerlidir.

Muhalefet bizim insanımızı tanımıyor. Muhalefet, hükümetin başarılarını gören hiç kimseyi sevmiyor. Bu zihniyeti milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

Meydanların diliyle konuşacak olursak karşımıza farklı bir tablo çıkıyor. Meydanların dili derseniz çok şükür 14 Mayıs’ta gümbür gümbür bir zafere gidiyoruz. Bunlara baktığımızda anketlerde olumlu bir hava görüyoruz.

Deprem nedeniyle araştırma yapmak zordu. Anketlerde de olumlu bir tablo görüyoruz. Diğerlerinde şu ana kadar sahada böyle bir tablo yok. Arkadaşlarımız sahada olduğumuzu söylüyor. Doğal olarak bu seçimde farklı bir atak yaptık. Hepsini sahaya çıkardık ve aday yaptık. 17 18 bakan şu anda sahada. Kemal Bey gibi böbürlenmiyorlar, yapılanları konuşuyorlar. Giresun’da 4 dolara fındık verecekmiş. Aman tanrım, ne saçmalık.

FIRSAT TEPKİ

Biz bu tıp saçmalıklarını biliyoruz ama şimdi İzmir’de daha iyi bir İzmir, Ankara, İstanbul diyorlar. Buradan yurtdışındaki kardeşlerime sesleniyorum. 4 yıldır İstanbul ve Ankara’yı yönetiyorsunuz, daha güzel bir İstanbul’u getirebildiniz mi? Daha uygun bir Ankara getirebilir misiniz? Bunlar çöp, çukurlar… Ben onlardan görevi aldığımda İstanbul çöptü. Bunları aldığımda Haliç’in dibindeki çamuru naklederdik. Şu anda orada bir oyun alanı var. Bununla da kalmadık, hemen Haliç kıyısında Haliç Kongre Merkezi’nin temelini attık.

Kültür sanattan bahsediyorlar, ne kültür sanattan bahsediyorlar, ne kültür sanattan, biz yaptık. Aynı durum şimdi İzmir’de de var. Körfez koku ile yenilemez. Ankara’nın bir hava limanı var. Melih Bey döneminde yaptırılmış, belediye yolu yaptırmış. Ankara’nın bir hava limanı var. İzmir’de hava alanı yoktu. Adnan Menderes havalimanını yaptık. İstanbul İzmir arası 7 buçuk saatti, 3 buçuk saatte indirdik. İyi bir İzmir diyorsanız, iyi bir İzmir inşa ettik. Çok şükür Binali Yıldırım’ın burada çok büyük etkisi var. Ne yaptın? Yabancı vatandaşım bunu bilmeli.

Geçenlerde HDP’den bir temsilci bir konuşma yaptı, ‘Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacağız’ neydi… Yeni cumhurbaşkanlığı kuracaklardı. AK Parti’nin iktidarda olduğu, Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu bir ülkede böyle bir şey yapmaları kesinlikle mümkün değil, onlara gereken cevabı vereceğiz. Bu ülke yüzde 99 Müslüman olan bir ülke. Devletimiz vatandaşımızın arkasındadır.

AVRUPA’DA IRKÇI SALDIRILAR

Almanya’da İslamofobi ve ayrımcılık Batı’da kanser gibi yayılıyor. Batı artık onunla yüzleşmek için kalbini gösteremez. Almanya’da 8 vatandaşımın hayatını kaybettiği NSU olayında iç açıcı bir karar çıkmadı.

Tabii ki onları takip edeceğiz. Mahkemelerde takibini yapacağız, gerekirse uluslararası mahkemelere taşıyıp tazminat almaya çalışacağız. Yurt dışında Kur’an-ı Kerim’e saldırılar düzenledi. Onları takip edeceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığı dayanışma topluluğu oluşturdu.

MİT’TEN SURİYE’DE NOKTA HAREKATI

MİT, DEAŞ lideri Ebu Hüseyin el-Kureşi’yi uzun süredir takip ediyordu. Bu şahıs MİT’in dün Suriye’de düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi.

Büyük ve güçlü Türkiye vatandaşları için gurur kaynağıdır. Terör örgütlerini bastırdık. Bu çaba Avrupa’nın güvenliğine de katkı sağlıyor ama onlar bunun farkında değiller. NATO içinde PKK/PYD ile sonuç alan tek ülkeyiz.

MİT, uzun süredir DEAŞ lideri Ebu Hüseyin el-Kureşi’yi sözde takip ediyor. Bu şahıs dün Suriye’de etkisiz hale getirildi. Terör örgütleriyle ilişkilerimiz ayrım gözetmeksizin devam etmektedir. ABD yapınca dünya konuşuyor. MİT, zamanımızda uluslararası çabalara taraf olan bir kuruluş haline geldi. Bizim teşkilatımız da Amerikan ve Rus istihbarat teşkilatlarının buluşabileceği bir düzeye geldi.

Eskiden bir Türk evi vardı, bunu da yeterli bulmadık, BM’nin önünde yeni bir Türk evi yaptık. Esir mübadelesinde de bulunan Ukrayna ve Rusya liderleriyle aramızdaki olumlu hava tahıl koridorunda düzgün çalıştı, çalışmaya da devam ediyor.

Yurt dışında doğup büyüyen gençlerimizin kamuda istihdamını artıracağız. Yurt dışında yetişmiş nitelikli beyinleri ülkemizde istihdam edeceğiz.

2 BİN YENİ İŞÇİ ALIMI

TTK’ya ( Türkiye Taşkömürü Kurumu) 2 bin yeni işçi alımını yaza kadar tamamlayacağız.

TEKNOFEST’e katılımı gördükçe gençliğe olan şevkim ve inancım artıyor. TEKNOFEST’e bugün 1.9 milyon katılım oldu. Yarın 2,5 milyona ulaşacağını söylüyorlar.”

 

haber-catalzeytin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu