Haber

Kılıçdaroğlu videolarını ses araçlarıyla engellemeye çalıştılar

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Babala TV’de katıldığı Mevzular’da CHP teşkilatları ve belediyeler Açık Mikrofon programını seçmenlere ulaştırmak için birçok bölgeye dev ekranlar kurdu.

Bursa’da Kent Meydanı’na ve Mudanya sahiline ekran kurularak Babala TV yayını gösterildi. Ancak hem Kent Meydanı’nda hem de Mudanya’da AK Partililer ekranlara müdahale etmek istedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yaşananları sosyal medya hesabından şöyle anlattı: “Mudanya Mütareke Meydanı’na yerleştirilen led ekranların yanına araçlarını çekerek sesimizi bastırmaya çalışıyorlar. Hoşgörüsüz, saldırgan bir kafayla nasıl başa çıktığımızı görün. Tüm televizyonlar ve gazeteler elinizin altındayken bile en ufak bir sese tahammül edemiyorsunuz. #SanaSöz nefret dili kaybedecek, hoşgörü ve sevgi kazanacak.

13. Cumhurbaşkanımız @kilicdaroglu’nun sesini susturmak için gönderdikleri bir araç yetmedi, ikinci aracı meydana sokmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi mensupları hoşgörüsüzlüğe ve saldırganlığa karşı direniyor ve direnmeye devam edecek.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu