Haber

İsrail saldırılarını protesto eden gruplar İstanbul’da toplandı

GAYE ŞEYMA CAN

İstanbulİsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan grup Gazze Saldırıları protesto etti. Bazı protestocular “Ey Erdoğan, buna izin verme” diye bağırdı.

İsrail tarafından ablukaya alındı Gazze Saldırıların artmasının ardından İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup vatandaş, saldırıları protesto etti. Grup ayrıca “Ey Erdoğan, buna izin verme” çağrısıyla hükümete İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalara müdahale etme çağrısında bulundu.

Geri Dönüşüm İşçileri Derneği üyeleri de İsrail saldırılarını protesto etti. Kağıt topladıkları arabalarıyla İsrail Başkonsolosluğu’na gelen geri dönüşüm işçileri, “Geri dönüşüm personeli bu savaşın taraflarıdır. Filistin halkının acısını bizden daha iyi kim anlayabilir? Depolarda yaşayanlardan daha iyi olabilir mi?” elektrik suyu.” Gazze Kim anlayabilir? Hayatta kalabilmek için vatanınızı terk etmek zorunda kalmanın acısını bizden daha iyi kim anlayabilir? “Yıkılmış bir şehirde yeni bir hayat kurmaya çalışan Gazze halkını, çöplerden kurtulmaya çalışan geri dönüşüm personelinden daha iyi kim anlayabilir?” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu