Haber

İsrail Genelkurmay Başkanı: Kuzeyden saldırıya hazırız

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, Lübnan sınır hattı olan kuzeyde harekete geçmeye hazır olduklarını ve bunun gerçekleşebileceğini söyledi.

“KUZEYDE SALDIRIYA HAZIRIZ”

Halevi, İsrail’in kuzeyindeki bir tümeni ziyaretinde bölgedeki son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Halevi yaptığı açıklamada, “Kuzeyde saldırıya hazırız, bunun olabileceğini anlıyoruz.” değerlendirmesine yer verdi.

HİZBULLAH LİDER: BİZ BUNDAN KEYİF ALMAYACAĞIZ

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana zaman zaman karşılıklı saldırılar yaşanıyor. Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Cuma günü yaptığı konuşmada, “Lübnan cephesi olarak 8 Ekim’den bu yana savaştalar ve bununla yetinmeyecekler” dedi. “

LÜBNAN’DAN İSRAİL’E SALDIRI

İsrail ordu radyosuna göre Lübnan topraklarından İsrail’in kuzeyine roketler ve tanksavar füzeleri atıldı. Tanksavar füzesinin bir araca çarpması sonucu bir İsrailli öldü. Lübnan sınırına yakın Kiryat Shmona, Metula ve çevredeki İsrail yerleşimlerinde uyarı sirenlerinin çaldığı belirtildi. Öte yandan Lübnan’daki Hizbullah, İsrail’in 4 sivilin ölümüne yol açan hava saldırısına tepki olarak gerçekleştirildiğini belirterek saldırının sorumluluğunu üstlendi.

HİZBULLAH’TAN MİSİLLEME AÇIKLAMASI

Hizbullah’tan yapılan yazılı açıklamada, saldırının “İsrail’in bu akşam Aynata ve Aytarun ilçeleri arasındaki bölgede sivil bir aracı vahşice ve çirkin bir şekilde hedef almasına ve 4 kişinin öldürülmesine tepki olarak” düzenlendiği belirtildi. ” İsrail’in Kiryat Şmona yerleşim yerinin Katyuşa füzeleriyle vurulduğu, sivillere yönelik her türlü saldırının sert bir şekilde karşılık verileceği belirtildi. İsrail ordusu Lübnan’da sivil bir aracı hedef alarak 3’ü çocuk 4 kişiyi öldürdü.

haber-kozlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu