Haber

Iğdır’da koruma altındaki çocuklar topladıkları paralarla depremzedelerini giydirecek

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından Iğdır’da koruma altındaki çocukların topladığı 50 bin lirayla satın alınan giysiler, afet bölgesindeki çocuklara teslim edilmek üzere AFAD’a teslim edildi.

Iğdır Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün koruması altındaki 4-18 yaş arası çocuklar, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgeyi güçlendirmek için yardım kampanyası başlattı.

İlgili Makaleler

Çalışanın kampanyaya verdiği destekle toplanan 50 bin lira ile her yaş grubundan depremzedeler için kıyafet alındı.

Toplanan kıyafetleri araçlara yükleyen çocuklar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hakan Usma nezaretinde deprem bölgesine gönderilmek üzere Iğdır Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) teslim etti.

İl Müdürü Usma, gazetecilere yaptığı açıklamada, gözaltındaki çocuklar ve 258 işçi için yapılan yardım kampanyası için 50 bin lira topladıklarını söyledi.

Usma, “Çocuklarımız ve psiko-sosyal destek ekiplerimizle aldığımız ortak kararla bu miktarın tamamı depremzedelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda giyecek olarak harcandı ve AFAD’a teslim edildi. Hayırlara vesile olması temennisiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. aziz milletimizin yaralarını sarabilir, acı çekmemesine izin verebiliriz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu