Haber

HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu iki konuya dikkat çekti: Bunlar bizim belediyelerimizde asla olmayacak.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Mardin, Batman, Şırnak’ın Belediye Başkan Adayları ile bazı ilçelerin belediye başkan adaylarını açıkladı. Programda bir konuşma yapan Yapıcıoğlu, rüşvet ve yolsuzluk konularına dikkat çekerek, “Bizim belediyelerimizde bu asla olmaz” dedi.

“ALDIĞIMIZ BELEDİYELERDE HADİŞ ŞERİFİ ASILACAK”

Yapıcıoğlu konuşmasında, “Belediyelerimizde Allah’ın izniyle hiçbir zaman rüşvet ve yolsuzluk olmayacaktır. Belediyelerimizde Allah’ın izniyle hizmetler adaletli bir şekilde yerine getirilecektir. Belediyelerimizde hiç kimseye en ufak bir haksızlığa bile uğraılmayacaktır. Adam kayırma olmayacak, hizmetler ihtiyaca göre dağıtılacak.Aldıklarımız ‘İnşallah her belediyenin girişine ‘rüşvet alan da rüşvet veren de lanetlidir’ hadisini asacağız. Biz Müslümanız. Biz Allah’a ve ahiret gününe inanan insanlarız” dedi.

“BİZİM İÇİN HER ŞEYİN SAĞLANDIĞINA İNANIYORUZ”

“Biz bu dünya hayatının her şey olduğuna inanmıyoruz” diyen Yapıcıoğlu, şöyle devam etti: “Bu dünya hayatı sona erdiğinde yok olacağımıza inanmıyoruz. Biz bu hayattan sonra bir hayatın varlığına inanıyoruz ve Diğer tarafta gerçek hayat. Burası bir imtihan alanı. Burası çalışma ve çaba yeri. Diğer tarafta ödül ve bedel. Diğer tarafta ise bedel, mükâfat ve nimet bizi ilgilendiriyor. Biz bu dünya hayatının ve bu dünya hayatında sahip olabileceğimiz her şeyin bize emanet olduğuna inanıyoruz. İnancımızı birkaç kelimeyle ifade etmek gerekirse, bunu ifade edebilecek kelimelerden biri de güvendir. Bunlardan biri de güvendir.” Birlik tevhittir, diğeri adalettir” dedi.

“MİLLET MALINI MİLLET İÇİN KULLANACAĞIZ”

Belediyeleri kazanırlarsa milletin parasını kendi malı gibi son kuruşuna kadar koruyacaklarını belirten Yapıcıoğlu, “Biz Allah’tan başkasına boyun eğmedik, boyun eğmeyeceğiz. Allah’ın mutlak emri olan adaletin gerçekleşmesi için gerekli kuralların tesis edilmesi için elimizden gelen çabayı ortaya koyacağız ve onun aleyhimizeymiş gibi görünmesi için elimizden geleni yapacağız.” Adalet ortaya çıktığında bile bir santim bile sapmayacağız. O emanetin bilinciyle, bu hayatın bize emanet edildiği bilinciyle, sahip olduğumuz fırsatların bize emanet edildiği bilinciyle ve en önemlisi, Rabbimizin huzuruna bembeyaz bir yüzle çıkmak için. Dağların, taşların taşımaktan çekindiği o büyük emaneti üstlenen insanoğlu, milletimizin 31 Mart’ta şehirlerin yönetimini ve belediyelerin yönetimini emanet olarak bize emanet ederse, bunu yerine getirdiğimizi beyan ederiz Bu yönetimi adaletle yerine getirdiğimizi ve bize emanet edilen milletin malını, son kuruşuna kadar, kendi malımızdan daha iyi bir şekilde, milletin hizmetinde koruyacağımıza söz verdik. Bu cümleyi kapısını çaldığımız, elini sıktığımız, yüreğine dokunduğumuz her vatandaşa söyleyelim. Lütfen; Emaneti sahibine verin. Emanetinizi yetkili kişiye verin. Mallarınızı güvendiğiniz kişilere teslim edin. Ülke huzur bulsun. “Ülke güven bulsun” dedi.

haber-tekkekoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu