Haber

Ekrem İmamoğlu’nun Yunan gazetesine verdiği röportaj: Altı başkanın kararını yorumlamak istemiyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hapis cezasının ardından ilk röportajını Yunan Kathimerini Gazetesi’ne verdi. Manolis Kostidis’e konuşan İmamoğlu, “Altı başkanın kararını yorumlamak istemiyorum. İstanbul’a hizmet ettiğim için çok mutluyum” yanıtını verdi.

“SEÇİMLERİ KAZANDIK, DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAĞIZ”

İlgili Makaleler

Saraçhane’deki görüşmeye değinen İmamoğlu, “Bir dönüm noktası mı?” sorusuna ise, “Davetimize altı cumhurbaşkanının desteği ve İstanbulluların büyük desteği çok değerliydi. dönüşüm ve Türkiye’yi yörüngesine oturtmak.”

İMAMOĞLU: SATIN ALMAK İÇİN BEKLİYORDUM

İmamoğlu, davayla ilgili olarak “Beraatimi bekliyordum” dedi çünkü Türkiye’de herkes biliyor ki bana ‘Aptal’ diyen İçişleri Bakanı’na da aynı cevabı verdim. Konunun Yüksek Seçim Kurulu ile ilgisi yoktur. Ardından 27 Mayıs 2021’de dava açıldı. Siyaset maalesef yargıyı rehin aldı.

“ERDOĞAN HUKUK VE DEMOKRASİNİN SADECE KENDİNE ÇALIŞMASINI İSTİYOR”

Buradaki asıl mesele şu ki, Erdoğan hepimize geçmişte başına gelenleri yapmaktan daha çok zevk alıyor gibi görünüyor. Muhaliflerine son derece haksızlık ederken, hukukun ve demokrasinin sadece kendisine işlemesini istiyor. Davetimizde altı liderin desteği ve İstanbul halkının büyük desteği çok değerliydi. Seçimi kazanıp Türkiye’yi rayına oturttuğumuz zaman dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu