Ekonomi

CW Enerji panelleri güneşin olduğu her yere kurulur.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Power, bir şirkete daha güneşten güç sağlayacak. Şanlıurfa’da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına güneş enerjisi santrali kurulumunu tamamladıklarını belirten Şirket CEO’su Volkan Yılmaz, “1525,59 kWp gücündeki güneş enerjisi santrali sayesinde günde yaklaşık 1.100.000 kg karbon salımı yapılıyor. yıl önlenecek ve 166 ağaç kurtarılacaktır.” .

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Power, Türkiye’de faaliyet gösteren bir firma ile yaptığı iş birliği çerçevesinde şirketin çatısına 1525,59 kWp gücünde güneş enerjisi santrali (GES) kurulumunu tamamladı. Şanlıurfa.

CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynakları açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Yenilenebilir enerji kaynakları arasında özellikle güneş enerjisinin ön plana çıktığını belirten Yılmaz, “Gezegenimizdeki yaşamın da kaynağı olan güneş, çok önemli bir ısı ve enerji kaynağıdır. temiz, güvenilir, yenilenebilir, çevreci ve en önemlisi kaynağı sınırsız, birçok uygulama alanına sahiptir.Güneş enerjisinden elektrik üretimine, ısıtmadan sıcak suya, aydınlatmaya kadar çok geniş bir alanda kullanılabilir” dedi. .

Dünyada ve ülkemizde artan teknolojik gelişmelerle güneş enerjisinin geleceğinin oldukça parlak olduğunu kaydeden Yılmaz, bu yönde yapılan yatırımların her geçen gün arttığını kaydetti.

“166 ağaç kurtulacak”

“Güneşten aldığımız güçle hem firmaların bütçelerine hem de sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyoruz” diyen Yılmaz, “Şanlıurfa’da faaliyet gösteren bir firma ile de iş birliği yaptık. 1525,59 liralık güneş enerjisi santrali sayesinde. Şirketin çatısında kurulu kurulu güç yılda yaklaşık 1.100 kWp. 000 kg karbon salınımı önlenecek ve 166 ağaç kurtarılacak. Bir şirketi daha güneş enerjisi santrali ile donatıp sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. – ANTALYA

haber-niksar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu