Haber

Bursa’da emeklilerden 100’üncü yıl balosu

BURSA (İGFA)– Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars ve yönetimi, büyük coşkunun yaşandığı Bursa’da emekli balosuna ev sahipliği yaptı.

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayarak bu coşkuyu canı gönülden paylaştıklarını belirterek, bu kadar yüksek bir katılımdan dolayı üyelerine teşekkür etti.

Harçlık Harçlığı İSTEMİYORUZ!

Konuşmasında, temmuz ayından bu yana pek çok hükümet yetkilisinin emeklilere ekim ayında ılımlı bir zam yapılacağı yönünde açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Pars, “Bizler, bu konuda gerçekten kararlı olan temsilcileriniz olarak, 100’üncü yıla yakışır bir yapılanmaya güvenmeyi tercih ettik. ve devlet büyüklerimiz.Ancak geldiğimiz noktada sadece çalışmayanlara emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ikramiye ödeneceği açıklandı.Emeklilerin beklentisi bu değil.Emeklilere maaş veriliyor TÜİK’in enflasyon oranlarına göre artıyor. TÜİK’in inanılmaz enflasyon oranları nedeniyle emekli maaşları “harçlık” haline geldi. Emekliler hayatta kalabilmek için çalışmak zorunda. “İkinci, hatta üçüncü bir ek gelire muhtaç kalıyor. Bu durumda çalışan emeklilerin ikramiye ödemelerinden muaf tutulması anlaşılır bir durum değil. Aylık ödeme oranlarının katsayı sistemine dönülerek artırılması ve mevcut emekli maaşlarına uyarlanması gerekiyor” dedi.

TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, daha sonra geceye katılan Göyce Zengezur Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Necip Dursun’a katkılarından dolayı plaketle teşekkür etti.

Program, Türk bayrakları eşliğinde marşlara coşkuyla katılan üyelerin hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu