Ekonomi

Vodafone ve Microsoft, yapay zeka ve bulut hizmetleri için 10 yıllık ortaklık kuruyor

vodafone( VOD) ve Microsoft’un ( MSFT ) Corp. 10 yıllık büyük bir stratejik ortaklığı duyurdu. Vodafone ile yapılan işbirliği, Microsoft’un üretken yapay zeka ve bulut teknolojilerinden yararlanarak Avrupa ve Afrika’daki 300 milyondan fazla işletme, kamu sektörü kuruluşu ve tüketici için dijital hizmetleri dönüştürmeyi amaçlıyor.

Vodafone ayrıca önümüzdeki on yılda Microsoft ile birlikte geliştirilen ve Vodafone’un bağlantı hizmetlerini de kullanacak bulut ve yapay zeka hizmetlerine 1,5 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Bu ittifakın önemli bir yönü, Vodafone’un yönetilen IoT iletişim platformunu Nisan 2024’e kadar bağımsız bir işletmeye dönüştürmektir. Bunun IoT uygulamalarında büyümeyi artırması bekleniyor.

Microsoft’un Başkanı ve CEO’su Satya Nadella, “Bu yeni nesil yapay zeka, dünyadaki her kuruluş ve her sektör için muazzam yeni fırsatların kilidini açacak. Vodafone ile birlikte müşteri deneyimini geliştirmek, yeni ürünler yaratmak ve müşteri deneyimini geliştirmek için Afrika ve Avrupa’da yüz milyonlarca insan ve işletmeyle çalışıyoruz. hizmetleri sunacak ve şirketin buluta geçişini hızlandıracağız.” “Bulut ve yapay zeka teknolojisini uygulamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”söz konusu.

Forex Haber Merkezi

karapurcekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu