Haber

Üniversite sınav sonuçları açıklandı mı? YKS 2023 SONUÇLARI: Sınav sonuçları açıklandı mı? (ÖSYM) Üniversite sonuçları bugün açıklanacak mı?

Üniversite sınav sonuçları YKS sınavına giren adaylar tarafından sıkça aratıldı. Üniversite sınav sonuçlarının ÖSYM takviminde açıklanacağı tarih yaklaşırken heyecan artıyor ve bu nedenle Üniversite sınav sonuçları açıklandı mı? sorusu gündemde kalıyor. Peki Üniversite sınav sonuçları açıklandı mı? YKS 2023 SONUÇLARI: Sınav sonuçları açıklandı mı? (ÖSYM) Üniversite sonuçları bugün açıklanacak mı?

ÜNİVERSİTE SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

17-18 Haziran tarihlerinde yapılan YKS oturumlarının sınav sonuçları, ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre bu yıl 20 Temmuz 2023 tarihinde açıklanacaktır. Böylece 17-18 Haziran tarihlerinde YKS sınavına katılan adaylar, 20 Temmuz 2023 tarihinde adaylara açılan sınav sonuçları ile birlikte sonuçlarını ÖSYM internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

YKS SONUÇLARINI NEREDE GÖREBİLİRİM?

ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile sınav sonuçlarının adaylara açık olduğu duyurulacak ve ardından adaylar YKS sonuçlarını kişisel bilgileri ile birlikte “https://sonuc.osym” adresinden öğrenebilecekler. ÖSYM’nin .gov.tr” internet adresi.

2024 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS tercih dönemine ilişkin ÖSYM tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. YKS tercihlerinin sonuçların açıklanmasının ardından başlaması bekleniyor. Konuyla ilgili detayların YKS tercih kılavuzu ile paylaşılması bekleniyor.

dargecithaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu