Ekonomi

Skechers ABD Hisseleri Zayıf 2024 Tahminleri Nedeniyle Düştü

Skechers USA’nın (SKX) hisseleri piyasanın kapanmasının ardından ciddi bir düşüş yaşadı ve %13’e varan kayıplar yaşadı. Bu düşüş, şirketin ilk çeyrek satışlarının beklenenden düşük olduğunu açıklamasının ardından geldi.

Şirket, hisse başına kazancın (EPS) 0,56 dolar olarak, 0,55 dolarlık tahminin çok az üzerinde olduğunu bildirdi. Ancak çeyrekteki gelir, beklenen 2,04 milyar doların altında kalarak 1,96 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Skechers USA, tüm yıl için EPS’nin 3,65 $ ortası ile 3,85 $ aralığında, yani 4,18 $ beklenenin oldukça altında olacağını öngörüyor. Ayrıca şirketin bu yıl için öngörülen gelirinin 8,6 milyar dolar ile 8,8 milyar dolar arasında olacağı tahmin ediliyor ki bu da beklenen 8,94 milyar doların altında.

Şirket, ilk çeyrek satışlarının 2,19 milyar dolarlık beklentilere kıyasla 2,175 milyar dolar ile 2,225 milyar dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor. Hisse başına varsayılan fayda 1,05 ila 1,10 dolar arasında olup, öngörülen 1,20 dolardan daha düşük.

Ayrıca Skechers USA, yıl için sermaye harcaması planlarını açıkladı; toplam yatırımların 350 milyon dolar ortası ila 400 milyon dolar aralığında olması öngörülüyor.

Skechers’ın Mali İşler Direktörü John Vandemore, “Skechers’ın rekor satışları ve avantajları, markamızın küresel gücünü, cazip ürün çeşitliliğimizi ve birinci sınıf operasyonları yürütme konusundaki yeteneğimizi yansıtıyor” dedi.

“2023 yılı, Skechers grubunun dikkate değer bir kararlılık ve uyum yeteneğiyle üstesinden geldiği çeşitli zorluklarla doluydu. 2024’e baktığımızda, uluslararası varlığımızı genişletmeyi ve doğrudan büyümemizi geliştirmeyi içeren uzun vadeli büyüme stratejimizi uygulamaya devam etme konusunda olumluyuz. tüketicilerle ilişkiler Skechers olarak 2026 yılına kadar 10 milyar dolarlık satış gerçekleştireceğiz “Hedefimize ulaşma konusunda güvenimizi koruyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-karacasu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu