Teknoloji

Sırf Oyun Çalmak İçin Amazon’da İş Bulan İki Kişi Yakalandı

Adından sadece son yıllarda değil, gelmiş geçmiş en iyi oyunların ortasında da söz ettirmeye başlayan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’ın sahibi olmak için Amazon’da iş bulan iki kişi pes etti.

Kaynak:https://kotaku.com/legend-of-zelda-te…

Japonya’da yaşanan olayda aktarılanlara göre oyunun çıkışından yaklaşık bir ay önce bir kişi Amazon’da depo işçisi olarak çalışmaya başladı.

21 yaşındaki oyuncu, oyunun 12 Mayıs’ta yayınlanmasına birkaç gün kala işe gelmeyi bıraktığında, ‘Bay’ olarak bilinen amirinin dikkatini çekti. A’. Adamın evi arandığında telefona çıkan annesi, oğlunun günlerdir kilitli bir şekilde oyun oynadığını söyledi. Olay ortaya çıkınca üstlerine hatasını itiraf eden oyuncu, sırf oyunun bir kopyasını erken almak için işe alındığını kabul ettikten sonra işi aldı ve tabii ki kovuldu.

Ama Zelda’ya olan aşkı yüzünden hırsız olan tek kişi o değil.

Haberlere göre 24 yaşındaki bir işçi daha oyun çıkmadan iş buldu. Aynı şekilde oyunun çıkışına birkaç gün kala işe gelmeyi bıraktığı ortaya çıkınca durumun aslı da netlik kazandı. Önceki olayda olduğu gibi bir durumdan şüphelenen Bay A’nın dikkati sayesinde ortaya çıkan olayda da durum biraz farklı. Farklı e-ticaret sitelerinde satış yapmak için Amazon deposundan Zelda temalı eşyalar ve Amiibos çaldığı fark edilen fahişe böylece yakalandı.

Durumu Japon dergisi Shūkan Bunshun’a bildiren bir Amazon çalışanına göre, bu tür durumlar düşündüğümüzden çok daha sık yaşanıyor.

Kanawaga eyaletindeki depoda yaşanan bu olaylardan bahseden Bay A, röportajında ​​bu tür hırsızlıkların yaygın olduğunu ve bunun ana nedenlerinden birinin Amazon Japonya’nın bu olayları saklama eğiliminde olduğunu belirtti. Çalışana göre bu durumlar suç sayılmadığı sürece durum bu şekilde devam edecektir.

mudanyahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu