Ekonomi

Önder Erdoğan’dan emeklilere ek zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tören öncesinde yaptığı konuşmada yerel seçimlere ve ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin emekli maaşlarına ek zam yapılmasına değinen Erdoğan, “Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25 olarak uygulayacağız.”

 

EMEKLİLERE EK ARTIŞ

Bir yandan seçime hazırlanırken bir yandan da içinde bulunduğumuz şartları zorlamak adına milletimizin beklentilerini karşılayacak politikaları hayata geçiriyoruz. Emeklilerimizin refah düzeyinin artması için tüm kaynaklarımızı seferber ettik. Geçtiğimiz yıl tüm emeklilerimize tek seferlik 5 bin lira ödeme yapmıştık.

Emeklilerimizin haklı talepleri doğrultusunda bakanlarımıza talimat verdim. Bu doğrultuda SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylık artış oranını memur emeklilerimizle aynı seviyeye çıkarma kararı aldık. Meclisimizin onayını aldıktan sonra 2024 yılı Ocak ayından itibaren 6 aylık artış oranını yüzde 49,25 olarak uygulayacağız.

Devletimizin imkanları arttıkça, ömrünü vatanımıza ve milletimize hizmet etmeye adamış emeklilerimizin de bunlardan faydalanmasını sağlayacağız. Emeklilerimizi seçimden seçime anan başta istismarcı muhalefet olmak üzere hiç kimsenin ilişkilerimizi bozmasına izin vermeyeceğiz. Yüzde 49,25’lik artış oranının SSK’lı ve Bağkur emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

MERKEZ BANKASI İDDİALARI

Takoz olmayı kendilerine misyon edinenler yeniden ortaya çıktı. Eminim biz tüm bu adımları atarken siz de muhalefetin nelerle meşgul olduğunu takip ediyorsunuzdur. Türkiye ne zaman toparlansa, ne zaman yeni bir atılımın eşiğine gelse, ne zaman gurur duyulacak işler yapsa, çabuk rahatsız oluyorlar. Seyahat Olaylarından bu yana ülkenin attığı her güzel adımı engellemeyi kendine misyon edinenler son dönemde yeniden ortaya çıktı. Mesela Merkez Bankası rezervlerimiz 145,5 milyar dolarla rekor kırarsa hemen harekete geçiyorlar. Merkez Bankamız rezervleri rekor kırınca hızla harekete geçiyor. Akıl dışı söylentilerle ekonomide yakaladığımız güven ve istikrar ortamını yok edecek kampanyalar başlatıyorlar.

yakutiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu