Haber

İçişleri Bakanlığı, KPSS puanı 70 olan memur alımına son veriyor! Başvuru kuralları nelerdir?

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında Genel Yönetim Hizmetleri Sınıfında boş kalan 75 İl Planlama Uzman Yardımcısı ekibinin istihdamı için 29 Şubat – 8 Mart 2024 tarihleri ​​arasında Ankara’da giriş (sözlü) sınav yapılacak.

KOTA DAĞITIM TABLOSU

BAŞVURU KURALLARI NELERDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde sayılan kurallara uymak,

  • Bakanlığımızın zorunlu kıldığı derslerden veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışı eğitim kurumlarından birini tamamlamış olmak,

  • Giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olanlar (01/01/1989 tarihinden sonra doğanlar),

  • 2022-2023 yılları için Kamu Görevlisi Seçme Sınavında gerekli puan türünden en az 70 veya daha fazla KPSS puanı almış olmak.

  • KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere tercih edilen il/fakülte-bölüm ve puan türüne göre ilan edilen takım sayısının en fazla dört katı aday arasında yer almak. (Sıralamada sonuncu olan aday ve aynı puana sahip diğer adaylar da giriş (sözlü) sınavına alınır.)

UYGULAMA VE UYGULAMA ŞEKLİ

Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacak. Bu nedenle adayların www.turkiye.gov.tr ​​hesabına sahip olmaları gerekmektedir. Adayların söz konusu hesabı kullanabilmeleri için e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir.

Adaylar; e-Devlet şifresini içeren zarfı, bizzat başvurarak ve üzerinde TC kimlik numarası bulunan kimliklerini ibraz ederek PTT Merkez Müdürlüklerinden temin edebilirler.

Başvurular, Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr ​​adresindeki internet sitesinin “Duyurular” bölümünde 12.06.2020 tarihleri ​​arasında yayınlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Yönetmeliği ve Sınav Başvurusu” bağlantısı üzerinden e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır. 29 Ocak ve 02 Şubat 2024.

Başvurular elektronik ortamda alınacağından posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURUDA İL/FAKÜLTE-BÖLÜM SEÇİMİ

Adaylar, başvuru koşullarını sağlamaları koşuluyla duyuruda belirtilen eğitim bölümlerine göre “Ekle” sayfasında yer alan “İstenen Unvan” ve “İstenen Yer” açılır listelerini kullanarak en fazla 3 tercih yapabileceklerdir. açıklanan takım unvanı için. Adayların açılır listeden seçtikleri her unvan ve konum için “Ekle” butonuna basmaları gerekmektedir. Aksi halde sınav modülüne kayıt yaptırılmayacaklarından dolayı doğabilecek hak kayıplarından ilgili adaylar sorumludur.

Başvuru süreci tamamlandıktan sonra; Adayların KPSS türü/puanı, bölüm ve il tercihleri ​​dikkate alınarak sadece bir il için en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere ilan edilen il/fakülte-bölüm sayısının 4 katı kadar aday seçim süreci gerçekleştirilecektir. Adayın talep ettiği /fakülte-bölüm alanları. .

DUYURUSUN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

korkuteli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu