Teknoloji

GPT-4 Turbo Güncellendi: ChatGPT’nin “Tembelliği” Düzeltildi

Son zamanlarda birçok ChatGPT kullanıcısı, yapay zeka destekli chatbotun sıklıkla istenen görevleri tamamlamayı reddettiğinden şikayetçi oldu. OpenAI Dün gece paylaşılan bir açıklamada , ilgili sorunlar için ChatGPT’yi güncellediğini ancak güncellemenin şu anda yalnızca GPT-4 Turbo için olduğunu duyurdu. Bu nedenle standart ChatGPT kullanıcıları ilgili sorunları görmeye devam edebilir.

OpenAI, GPT’de tam olarak neyi değiştirdiğini açıklamadı. Ancak OpenAI Developers’ın X hesabından yapılan açıklamada, ” Güncellenen GPT-4 Turbo önizlemesi, kodlama gibi görevleri daha kapsamlı bir şekilde tamamlıyor ve UTF-8 kodlamasındaki bir hatayı düzeltiyor” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca önümüzdeki haftadan itibaren ChatGPT-3.5 TurboGirdi fiyatlarında yüzde 50, çıktı fiyatlarında ise yüzde 25 oranında indirime gidileceği belirtildi.

GPT-4 Turbo’nun görevleri reddetmesine neden olan hata düzeltildi

OpenAI ayrıca GPT-4 Turbo’nun birkaç ay içinde tam sürüm olarak genel kullanıma sunulacağının sözünü veriyor. Bu son derece değerli çünkü GPT-4, Eylül 2021 öncesi verilerle eğitilen bazı görevleri yerine getirememe gibi “tembellik” sorunları olan nispeten ilkel bir altyapıya sahip olsa da artık önizlemede mevcut. GPT-4 TurboNisan 2023 gibi çok daha güncel bir veri paketi ile eğitilmiş ve bahsi geçen “tembellik” sorunları ortadan kaldırılmıştır.

OpenAI’nin yeni GPT-4 Turbo güncellemesinin öne çıkan özellikleri şöyle:

  • Daha düşük fiyatlara sahip yeni yerleştirme modelleri
  • Yeni bir küçük metin yerleştirme modeli
  • Cenaze törenlerinin kısaltılması için yerel destek
  • Diğer yeni modeller ve fiyat indirimleri
  • GPT-3.5 Turbo modeli güncellendi ve fiyatı düşürüldü
  • GPT-4 Turbo önizlemesi güncellendi
  • Kontrol modeli güncellendi

OpenAI’nin son güncelleme notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

haber-of.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu