Haber

EYT SON DAKİKA: EYT’de bugün neler oldu? EYT’de son durum nedir? 19 Şubat EYT haberi!

Eyt Son dakika haberler birçok kişi tarafından araştırılır ve gündemdeki yerini alır. AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Meclis çalışmalarına ara verilmesinin 28 Şubat’a kadar uzatıldığını bildirdi. EYT SON DAKİKA: EYT’de bugün neler oldu? EYT’de son durum nedir? 19 Şubat EYT haberi!

EYT SON DAKİKA

İlgili Makaleler

Elitaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Milletvekillerimizin büyük çoğunluğunun deprem bölgesinde olması nedeniyle siyasi partilerimizin mutabakatı ile TBMM’nin çalışmalarının 28 Şubat 2023 tarihine kadar durdurulmasına karar verilmiştir. Geçmiş olsun Türkiyem.” sözlerini verdi.

EYT MECLİS’TEN GEÇECEK Mİ?

Deprem felaketinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi 21 Şubat’a kadar faaliyetlerine ara verdi. Yaşlı Emekliliğine (EYT) ilişkin yönetmeliğin bu hafta yasalaşması beklenirken, uzatma kararıyla yönetmeliğin yasalaşma süreci Mart ayına ertelendi. .

“EYT’İ BİR YIL ERTELEYELİM” İDDİASI

Bazı MYK üyelerinin toplantısında; Depremin yol açtığı büyük hasara dikkat çektikleri, düzenlemenin Hazine’ye büyük yük olacağını belirttikleri, EYT yönetmeliğinin gözden geçirilmesini önerdikleri iddia edildi. Hatta bir MYK üyesinin “EYT yönetmeliğini bir yıl erteleyelim” ifadesini kullandığı iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu