Haber

Enkaz üzerinde yetişen kavun ve karpuzlarda hasat zamanı

Depremin vurduğu Hatay’da enkaz altında kendiliğinden büyüyen kavun ve karpuz vatandaşlar tarafından hasat edilmeye başlandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Enkaz halindeki kentte hasar gören binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları aralıksız devam ediyor. İnsanlara mezar olan binaların yerinde yetişen sebze ve meyveler hasat olgunluğuna geldi.

Antakya ilçesine bağlı Emek Mahallesi Muhtarı Celal Sarı, mahallesindeki enkazda büyüyen kavun ve karpuz hasadına başladı.

Enkazda yetişen sebze ve meyveleri tükettiklerini söyleyen Sarı, “Depremin ardından Emek Mahallesi’nde enkazda çıkan karpuz ve kavunu yolmaya başladık. Şu anda sebze ve meyvelerimizi toplayıp yiyoruz. Zevkle onlara. Depremde birçok bina hasar gördü, her yer harabe halinde. “Bitkilerimiz enkaz içinde büyüyor. Bu günde hasat yaptık. Arada bir gelip kahvaltılık domateslerimizi toplayıp organik olarak yiyoruz” dedi.

Enkazda kavun ve karpuz hasadının farklı olduğuna işaret eden Hakan Zirveli, “İlginç bir durum. Muhtarımı ziyarete geldim. – HATAY

gazipasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu