Haber

Bursa’da Santa Maria armut hasadı başladı

Yurt dışında ilgi gören Bursa’da Santa Maria armut hasadı başladı. Ak Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ve Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Serme İlçesi’ndeki ilk armut hasadına katıldı. Tarlada armut toplayan Milletvekili Kılıç ve Önder Tanır, daha sonra heyet ile yemekte buluştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, AK Parti Kestel İlçe Teşkilatı, Serme Mahalle Muhtarı Ramazan Kaya, Kestel İlçesi Serme Mahallesi’nde Santa Maria armut hasadına katıldı. Önder Tanır ve Yardımcısı Kılıç, tarlada armut toplayarak tarım işçilerine yardım etti. Ardından konuklar, Kestel Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 120 işçi kapasiteli Tarım İşçileri Konukevi projesini gezdi. Ziraat personeli ile birlikte misafirhanenin ortasına gelen bir grup, işçilerle yemek yedi. Sıcak görüntülerin oluştuğu görüşmenin ardından Önder Tanır ve Milletvekili Ahmet Kılıç heyet ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Gölbaşı Gölet projesi için ihaleye çıkacağız”

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, “Başlayan hasat dönemi tüm çiftçilerimize hayırlı olsun. Bursa’da dünyanın dört bir yanına farklı tarım ürünleri ihraç ediliyor. Şeftaliden nektarine, böğürtlenden armuta kadar birçok meyve sofraları süslüyor.” Bugün Kestel Serme Mahallesi’nde çiftçimiz ve emekçimiz kardeşlerimizle tam ortadayız.Verimlilik ve kurallardan hepsinin memnun olduğunu gördük.Biz de yapılan işlerde marka olma noktasında çalışıyoruz. ülkemizin ve ilimizin gelişmesi ve çiftçimize daha fazla gelir getirmesi için.Belediye liderlerimiz ve teşkilatlarımızla tüm tarımsal alt yapı planlarını takip ediyoruz.İnşallah Gölbaşı Gölet’ projesinin proje aşamasını da sonuçlandırıp ihaleye çıkıp artıracağız. Verimlilik bu bölgede” dedi.

“Türkiye’de az örneği olan bir proje”

Hasadın bereketli olmasını dileyen Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, “Sezon güzel başladı, rakamlar tatmin edici seviyede, verim güzel, yüzler gülüyor. Projelerimiz Doğal olarak her zaman emekçi kardeşlerimizin yanındayız.Türkiye’nin bir çok ilinden ilçemizde çalışmak için geliyorlar.Onların rahat ve sağlıklı bir ortamda konaklamalarını sağlamak için Tarım İşçileri Konukevi projesini hayata geçirdik. tarım işçileri burada otel konforunda konaklayabilirler.sıcak su,klima,bekçi,mutfak ve günde 3 öğün yemek.kendilerine güzel bir hizmet sunuyoruz.inşallah önümüzdeki dönemde bu misafirhanenin sayısını artırmayı planlıyoruz. .Projemiz Türkiye’de örneği az olan bir projedir.İlçemize ve Serme İlçemize hayırlı olmasını dilerim.” – BURSA

nurdagiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu