Haber

Ayvalık’tan Giden Yardımlar Çocuklara Ulaştı

11 ilimizde yaşanan depremin ardından yaraların sarılması amacıyla ilk günden itibaren şehre yardım amacıyla seferberlik ilan eden Ayvalık Belediyesi çalışanları, bu kez de deprem bölgesine 19 tır ve tırlar dolusu yardım malzemesi ulaştırdı. çocukların yüzünü güldürecek bir çalışmaya imza atıyor.

Belediye çalışanlarının kendi imkanlarıyla topladığı yardımlar çığ gibi büyüdü. Deprem bölgesindeki acılar unutulmasa da çocuklarımızın biraz olsun yüzlerini güldürmek amacıyla kırtasiye ve her yaşa uygun oyuncak ihtiyacı çocuklarımızı sevindirdi. Onların memnuniyeti, yardım kampanyasına bağlı kalmamızdan duyduğumuz memnuniyeti ikiye katladı.

İlgili Makaleler

Ayvalık Belediyesi grubu; Ege Tiyatrolar Birliği ile birlikte deprem bölgesinde zor şartlar altında da olsa çadırlarda ve konteynerlerde yaşayan çocuklarla buluştu. Grup üyeleri de çocukların müziklerine eşlik etti. Çadır kent Hatay’da (Antakya) 6 Mart’ta başlayacak eğitim dönemi öncesi çocukların sorunları ve dertleri dinlenerek, okul ihtiyaçları karşılandı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Yarının büyükleri, geleceğin teminatı olan çocuklarımız gülümsediler, onlar mutluysa bundan güzel ne olabilir. Gözümüz yolda olsa da kulağımız her zaman onlarda olacak. Soracaklar, yine geleceğiz, yine geleceğiz” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu