Haber

“Aşkın İzi” projesi BAREM’de hayata geçti

Osmangazi Belediyesi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde (BAREM), bakım ve rehabilitasyon hizmeti alan 37 engelli ve Alzheimer hastasına aşk işaretleri dövmesi yaptırıldı.

Osmangazi ilçesinde kaybolma riski yüksek olan Alzheimer hastaları ve engelli bireylerin kimliklerinin tespit edilebilmesi için bileklerine özel numara “Aşkın İzi” dövmesi yapıldı. Gazeteci Müge Anlı’nın hayata geçirdiği proje kapsamında Osmangazi Belediyesi, ilçede ikamet eden ve BAREM’de bakım ve rehabilitasyon hizmeti alan Alzheimer hastaları ve engelli bireyler yararına çalışma başlattı. Belediyenin ücretsiz “Aşk İzi” dövmesi yaptırmak için düzenlediği etkinlikte, sevdiklerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan aileler gündeme geldi. Alzheimer hastalarının ve kaybolma riski yüksek engelli bireylerin kimliklerinin tespit edilebilmesi için 37 engelli ve Alzheimer hastasına bileklerinde özel bir numaradan oluşan “Aşk İzi” uygulandı. Sevdiklerine aşk damgası vurulan aileler duygusal anlar yaşadı.

Aşkın İzi projesi hakkında bilgi veren Osmangazi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Dr. Sevcan Yaman, “BAREM’de bakım ve rehabilitasyon hizmeti alan üyelerimize, gazeteci Müge Anlı’nın başlattığı ‘Aşkın İzi’ dövmesini yaptırıyoruz. . Bugün burada 37 kişiye dövme yaptırıldı. Koluna dövme yaptırılan numaralar sadece o kişiye aittir. Kişinin tüm bilgileri numaraya kaydediliyor ve bu kişilerden biri evden uzaklaşırsa kolundaki bu numara sayesinde ailesine rahatlıkla ulaşılabiliyor.”

Yakınları BAREM’den hizmet alan aileler, Osmangazi Belediyesi ekiplerine ve Önder Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

aslanapa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu