Haber

Aksu, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne atandı

Erzincan Gençliği ve Spor Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne Bakan Yardımcısı Sinan Aksu atandı. Kararname, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevinde değerli SporVakıflar Genel Müdürlüğü görevini yürüten Burhan Ersoy’un emekli olması üzerine bu göreve Sinan Aksu atanmıştır.

Vakıflar Genel Müdürü olarak atanan Sinan Aksu, 1980 yılında Ankara’da doğdu ve aslen Erzincan Karakaya’lıdır. Aksu, Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2002 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. Çevre ve Şehircilik ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı, Başbakan Danışmanlığı ve 20 Şubat 2014 tarihinden itibaren Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

30 Mart 2015 tarihinde GSB Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne atanan Aksu, 20.07.2018 tarihine kadar bu görevi yürütmüştür. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü görevini yürütürken gençlerin hizmetindeki projelerde yer alan Aksu, 2016 yılında düzenlenen 1. Hizmetkar Liderlik Tepesi’nde yılın hizmetli bürokratı seçildi. 20.07.2018 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı. Aksu, görev yaptığı dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Erzincan’daki çalışmalarında ve yatırımlarında önemli rol oynadı.

Kamu yararına birçok vakıf ve dernekte mütevelli heyeti başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Aksu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sinan Aksu’nun Vakıflar Genel Müdürü olarak atanması memleketi Erzincan’da memnuniyetle karşılandı. – ERZİNCAN

muratpasa-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu