Haber

AK Parti Vizyon sunumu: ‘5 yıldır kargaşa içinde olan İstanbul demode olacak’

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Murat Kurum, ‘Türkiye Yüzyıl İstanbul Vizyonu’ tanıtım toplantısını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenliyor. Toplantıya Murat Kurum’un hayatını anlatan bir videoyla başladı.

‘Türkiye Yüzyıl İstanbul Vizyonu’nun açılış konuşmasını AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe yaptı. Kabaktepe, konuşmasına ‘geleceğin İBB Başkanımız Murat Kurum Bey’ diyerek başladı.

‘AÇILAN METRO TÜNELLERİNİ KAPATARAK ŞEHRİ YÖNETEMEZSİNİZ’

“Kentle insan arasında iki yönlü bir ilişki var. İnsanlar şehri inşa eder ama şehir de insanları inşa eder. Bu nedenle şehri canlandıracak, inşa edeceklerin akıl dünyası, gönül dünyası ve gelecek hayalleri şehrin kaderinde çok önemli bir yere sahiptir. “Şehre kalıcı bir iz bırakmak istiyorsanız temiz bir kalbe, çalışkan bir yapıya, derin bir anlayışa ve ileri görüşlü bir bakış açısına sahip olmalısınız” diyen Kabaktepe, şu ifadeleri kullandı:

“Yine söylüyorum şehir donuk ve durağan bir varoluş düzlemi değil. Şehir; Yaşayan, nefes alan ve büyüyen bir yaratıktır. Yani şehirde hayat var. Bir şehre hükmetmeyi arzuluyorsanız; Her zaman şehrin tüm bileşenlerini titizlikle takip etmeli, mevcut sorunları çözmeli, gelecekte ortaya çıkabilecek sorunları öngörmeli ve önlemini şimdiden almalısınız. “Aksi takdirde şehir yavaş yavaş durgunlaşacak, sonra donuklaşacak ve sonunda kaosa dönüşecek.”

Kabaktepe şöyle devam etti: “Şehir; Temel atma törenleriyle yönetim yapamazsınız. Şehir; Açılan metro tünellerini kapatarak yönetemezsiniz. Şehir; ‘İkmal tünelinin neme ihtiyacı var’ diyerek yönetemezsiniz. Şehir; Şehri kariyer planınıza feda ederek yönetemezsiniz; Gerçeklikten kopuk algılarla idare edemezsiniz. “Kenti ancak öngörerek, çalışarak, vizyoner projeleri şehre kazandırarak yönetebilirsiniz.”

‘5 YILDIR MURAD OLMAYAN İSTANBUL, 31 MART’TA BER-MURAD OLACAK’

Örgütünü davet eden Kabaktepe, “Unutmayın ki her seçim örgütle kazanılır. Örgütüm bu seçimin kazanılacağına inancı tamdı ve seçimi kazanmak için var gücüyle çalışmaya başladı. Zamandan çok işimiz var. Bizim çabamız İstanbul’u ehil ellere teslim etmektir. Mücadelemiz sadece İstanbul içindir. Mücadelemiz tüm İstanbullular içindir. Bu duygu ve niyetlerle sizleri bir kez daha selamlıyorum. “İstanbul’umuzda 5 yıldır kargaşa içinde olan hemşehrilerimizin 31 Mart akşamı da perişan olacağının müjdesini vererek sözlerime son veriyorum” dedi.

karayazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu