Haber

ABD Medyası: Silah Şiddeti Uluslararası Öğrencileri ABD’den Uzaklaştırabilir

Austin, Teksas, ABD’de AR-15 satışları için yaş sınırını yükseltmeyi protesto eden insanlar, 27 Ağustos 2022. (Fotoğraf: Bo Lee/Xinhua)

World Education Services tarafından yürütülen bir ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde beş uluslararası öğrenciden ikisi silahlı şiddetten rahatsız.

LOS ANGELES, 23 Şubat (Xinhua) — ABD’nin önde gelen üniversiteler ve üst düzey haber kuruluşu The Chronicle of Higher Education’da Çarşamba günü yayınlanan bir habere göre, ABD’de silahlı şiddet ABD’ye gelmek isteyenlerle dolup taşıyor eğitim kurumları. Öğrencilerin fikirlerini değiştirmelerine neden olabilir.

Haberde, bu ayın başlarında Michigan Eyalet Üniversitesi’nde meydana gelen ve üç öğrencinin hayatını kaybettiği toplu silahlı saldırıda ağır yaralanan beş öğrenci arasında iki Çinli öğrencinin de olduğu hatırlatılmıştı. Çin sosyal medyasında saldırı ve Çinli ebeveynlerin çocuklarını Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim görmeleri için göndermelerinin güvenli olup olmadığı hakkında hararetli tartışmalar da yaşandı.

Raporda, bu endişelerin sadece Çinli öğrenciler ve ailelerle sınırlı olmadığı vurgulandı.

Kâr amacı gütmeyen uluslararası eğitim araştırma şirketi World Education Services tarafından yürütülen bir ankete atıfta bulunularak, beş uluslararası öğrenciden ikisinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki silahlı şiddetten alarma geçtiği belirtildi.

Rapor, ankete katılan öğrencilerin dörtte birinin kampüslerinde silahlı şiddet olasılığı konusunda endişeli olduğunu söyledi.

golmarmara-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu