Haber

1905 GSYİAD’tan Semih Kaya’ya veda yemeği

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneğinin (1905 GSYİAD) aylık bölge toplantısı, ” Semih Kaya’ya Veda” başlığıyla düzenlendi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya nazaran, tertibe kulüp lideri Dursun Özbek, idare heyeti üyeleri, 1905 GSYİAD Lideri İbrahim Hatipoğlu ve dernek üyeleri ile geçen dönem sonunda futbola veda eden Semih Kaya katıldı.

Toplantıda konuşan Dursun Özbek, Semih Kaya’nın Galatasaray değerlerini özümsemiş bir futbolcu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bir Galatasaraylıyı tarif etmek isterseniz ‘Semih üzere Galatasaraylı’ demeniz gerektiğini düşünüyorum. 17-18 senelik Galatasaray hayatında kulübüne büyük katkı vermiş, Galatasaray’ın kıymetlerini özümsemiş, Galatasaraylı futbolcumuz. Futbol hayatını sonlandırdı. Bundan sonraki profesyonel hayatı teknik adam olarak gelişecek. Kendisi de lisans almak için çalışmalara başlıyor. Bundan sonraki hayatında kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Galatasaray’a teknik adam olarak hizmet etmesini çok istiyorum. Hakiki bir Galatasaraylı, Galatasaray değerlerini özümsemiş birisi. Lisansını alsın, gelsin kulübe.”

“Çok sevdiğim bir kardeşim Semih.” diyen Özbek, “İnsanın kanı kaynar bazı kişilere. Semih de öyle birisi benim için. Kendisini çok seviyorum. Galatasaray’a hizmet etmenin sonu yok. Bundan sonra da inşallah lisansını aldıktan sonra teknik takımda hizmet vereceğini düşünüyorum. Kendisine bol baht diliyorum, yolu açık olsun inşallah.” değerlendirmesinde bulundu.

1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu da Galatasaray altyapısından yetişen ve yıllarca sarı-kırmızılı formayı giyen Semih Kaya’yı misafir etmekten onur duyduklarını vurgulayarak, “Semih de karakteri ve uğraşıyla liderimizin da belirttiği üzere Galatasaray’a yakışan, örnek bir futbolcu oldu. Onu akademiden A takıma kazandıran Sayın Fatih Terim hocamızın da emeğini unutmayalım. Semih’in, bugün bu noktaya gelmesinde hocamızın çok büyük hissesi var, altyapıdaki birçok kardeşimize olduğu üzere. Umarım Galatasaray Semih Kayalar, Arda Turanlar yetiştirerek devam eder. Bundan sonra Galatasaray’ın altyapısında kaç Semihler yetişmesi dileğiyle. Kendisine teşekkür ediyoruz. Biz de onu daima Galatasaray ile birlikte görmekten memnunluk duyacağız.” ifadelerini kullandı.

Semih Kaya da 2006 yılında sarı-kırmızılı kulübe girdiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“O yıllarda çocuktum. Daha hiçbir şeyi yaşamamış, deneyim etmemiştim. Galatasaray altyapısı bize hayatı öğretti. Nasıl yaşamamız gerektiğini, büyüklerimize nasıl davranmamız gerektiğini, küçüklerimizle nasıl irtibat kurmamız gerektiğini, altyapıdan A ekibe çıkan, genç kardeşlerimizi nasıl koruyup kollamamız ve onları nasıl sahiplenmemiz gerektiğini öğretti. Çok hoş yıllar geçirdim, hoş muvaffakiyetler elde ettim. Çok kupa kazandım. Bu bahiste nitekim kendimi şanslı hissediyorum. Bugün burada hoş bir tertiple onurlandırıldım. Tekrar teşekkür ederim. Yeterli ki varsınız, uygun ki Galatasaray’da benim sürecim devam etmiş. Düzgün ki babamdan ve dedemden Galatasaraylı olarak dünyaya adım atmışım. Bunlar nitekim benim için talih. Hoş bir hayatım, hoş bir mesleğim oldu. Artık yeni bir mesleğe başlayacağım. Bir kapıyı kapattık, yeni bir kapının açılacağını temenni ediyorum kendi hayatım ve ailem ismine. Umarım her şey dilediğim, istediğim üzere çarçabuk önüme çıkar ve ben de kolay bir formda bu yolu almaya başlarım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu